milk. | 19.8.2014

19. august 2014 at 16:23 | 'hanina. |  diary.

dare to be different.

status: rozespalá.
nálada: dobrá.
písnička: high for this - ellie goulding & the weenkd. [xx]
poučení z dneška: nebuď cimprlich sakra.
__________________________________________________________________________
.
a tak jsem se rozhodla za ním jet. bez jakéhokoli rozmýšlení o tom, že tam budu jedna holka a s ním půjde nějaký kamarád. vím, že tohle byla možnost a že už se za ním do konce prázdnin nemusím dostat.
chvíli jsem toho litovala. toho kamaráda jsem neznala. oba mluvili spolu a já psala kamarádce, jak moc mne štve, že nemohla jet se mnou. protože chvíli jsem tam jen seděla a usmívala se. nemohla jsem do jejich hovoru ničím přispět, ale klučičí povídání se dobře poslouchá. vlastně jsem se vždycky více bavila s klukama. vlastně hodně dlouho jsem se bavila jenom s klukama.
a tak jsem tam seděla a přeposílala si písničky z jeho mobilu. koutkem oka jsem sledovala, jak kopou křiklavě žlutý míč do poničené brány na hřišti. stihla jsem mu přeházet celý mobil (ne schválně! :D) a taky mu nastavit nové vyzvánění, protože ovládaní jeho xperie chápu zhruba jako slanej mix.
- 'něco si pošlu, jo?'
- 'je mi jasný, že jsi sem přijela jen kvůli tomu aby sis něco poslala.'
- 'ne, to ne. přijela jsem kvůli chlupovi.'
- 'pééépóóó, už mi tak zase říká!'
poslala jsem si pár písniček. jeho hudební vkus se hodně podobá tomu mému. a šla jsem s nimi hrát fotbal. né, že bych byla nějak tělesně nadaná. mám jen tolik svalů, kolik potřebuju k normálnímu životu. myslím, že jsem s rozcuchanými vlasy a v jeho mikině, která mi je po kolena s míčem do kterého se sotva trefím musela vypadat srandovně. a vlastně jsem prý byla.
- 'když mi budeš říkat chlupe, budu ti říkat /pomlka/ gang.'
- 'strouhanka gang? to nechápu. zaprvé, nejsem strouhanka a koho bych v tom gangu měla? jsem sama.'
- 'nooo ty máš totiž tolik osobností, že vytvoří celý gang.'
nepochopila jsem, jak to myslel, ačkoli jsem nad rozmanitostí mé osobnost přemýšlela večer před tím. nejsem falešná. nepřetvařuju se. ani mi nepřijde, že bych byla nějak extra náladová. a nemám ráda, když mi říkají strouhanko, protože mi to připomíná, jak dlouho mi trvalo, než jsem zjistila že se v tom skrývá moje jméno. vlastně bych na to sama asi nepřišla, řekly mi to holky dva dny po tom, co mi tak začli říkat skoro všichni kluci ve škole. myslela jsem, že jde o podobný pubertální rozmar, jako většina mých přezdívek od kluků z prváku.
moje kamarádka mi jednou řekla, že mám tři nálady. nejčastěji mám tu, která je pro mne typická - jsem hlasitá a vysmátá a často vymýšlím nějaké blbosti. nevydržím v klidu. pak jsou dny, kdy mlčím, jen sedím a poslouchám hudbu. a pak mám náladu, kdy jsem v pohodě, ale nejsem přehnaně aktivní a moc se rýpu v blbostech.
vlastně měla pravdu. ale tři lidi v gangu, který se jmenuje po nastrouhaném rohlíku asi moc respektu mít nebude. a nebo to může být gang co ty rohlíky strouhá po nocích v ulicích, tajně a nelegálně, to je ještě lepší. představa mne naklonované na tři, co strouhají uschlé rohlíky a housky posazené na lavičkách uprostřed noci v liduprázdném městě mne nutí přemýšlet o tom, jestli by mi moje klony lezly na nervy. a jestli by se zbylé dvě haniny taky tak bály tmy, jako já.
pokaždé, když projde kolem mne rozcuchá mi vlasy a nebo mi nandá kapucu jeho mikiny. když jsme si v noci psali, přišla mu jiná zpráva, než jakou jsem mu psala. polovina patřila k smsce, kterou jsem poslala před pár dny. byla vytržena z kontextu a v kombinaci s první částí smsky ten konec působil útočně. ale u mně se ta smska zobrazuje tak, jak jsem ji psala. ukazovali jsme si to navzájem a debatovali o tom, co se asi mohlo stát. všimla jsem si, že mne má uloženou jako 'hanička' a nějaký emoji. nedokážu vysvětlit, proč mne to donutilo se tak usmívat. vlastně jsem nikdy nepřemýšlela o tom, jak mne má uloženou. nepočítala jsem s ničím, co se stalo. nebo s tím, že bude znát moje číslo nazpaměť.
no, já jeho taky znám.
vlastně se tenhle článek snažím dát do kupy už od středy. no nejsem já totální pako? nebo trdlo, jak by řekl chlup, když hovor dojde ke skutečnosti, že neumím hodiny.
vzpírám se systému, nechápu, proč hodiny ukazuje ta kratší, když je hodina delší než minuta. je to nelogický. ale mamka mi koupila nějakou knížku nebo co to je, pro děti od tří do pěti let. knížka, která má malé děti naučit hodiny. grrr.
v novém mobilu jsem přihlášená na stejném google účtu jako na tom starém, co jsem rozbila. s upřeným pohledem na display prohlížím staré maily, které mi přišly na začátku roku. klikám mail s datem 14.1., vím co v něm je. četla jsme ho jednou a dalších několik měsíců jsem pak měla depku. neměla jsem to dělat. neměla.
už je to vlastně týden, co se tomuhle článku snažím dát tvar. nevím, proč jsem ho ještě nezvěřejnila. jako bych ho neuměla ukončit.
takže po týdnu, co sem píšu co mne napadne tento článek ukončuju, lidiiiii.

dobře, tak kecám. musím vám říct ža ačkoli se už nějakou dobu (víc jak půl roku, no je to možné) vyžívám v hudbě, co mi přijde dost agresivní a nezpívá se tam a je to.. elekronický, stejně patří the 1975 k mým nejoblíbenějším. i když je divné poslouchat trap a pak přepnout na ně, ale koho to sakra zajímá.
ten pocit, který mi jejich písničky dávají neumím popsat a nikdo jiný mi ho dát neumí. jako by se jejich písničky nedaly oposlouchat. neumím vyjádřit jaký vztah mám k té hudbě, co dělají. celkově k hudbě mám hodně blízko, ale.. oni jsou vyjímeční.
ať je takhle ůpísnička o čem chce, mně se líbí. hodně.

ten datum v nadpisu kecá. ale je dost blbý zveřejnit článek s již týden starým datumem.


THE 1975<3

- h.

 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Ilyya Lay Ilyya Lay | Web | 19. august 2014 at 17:03 | React

:D taky asi určitě kouše, :D ale abych pravdu řekla ještě sem jí neviděla někde okolo mě když sem plavala v rybíku. oni se ale stejnak zdržujou spíš u břehů, jsou líný plavat dál :D

Mám nejlepší kamarádku a pár kamarádek okolo, ale beztak jsou lepší kamarádi kluci s tím souhlasím. Od mala jsem vyrůstala s kluky a jsem na ně zvyklá. Navíc neřeší tolik blbostí jako holky, a jsou víc v pohodě:) A hrát s kamarádama fotbal je největší sranda!:D Vždycky mě hrozně těší jak mě chválí když dám do balónu pořádnou kopačku, nebo se mi podaří dát gól :D
Hodiny ručičkové mi nedělají problém, mě zase dělají problém hodiny digitální :D. Do 13:00 všechno zvládám..ale jakmile na mě někdo vyvalí: "buď tam v 17:30" už musím na prstech počítat kolik to vlastně je :D.

2 Michaela. Michaela. | Web | 19. august 2014 at 18:03 | React

DRAHÁ , jelikož nemám času k tvému článku se vrátím později. a zkusím ti v rychlosti odpovědět na komentář. snad to bude dávat trošku smysl. nu , jsem ráda, že se nám daří oboum , hlavně za tebe jsem šťstná , ty si to štěstí zasloužíš ze všechn nejvíc. :) taky jsem si nedávno projížděla svoje starý blogy a všechny ty články , uplně mi bylo až smutno z toho :D no , moje mamka jezdí uplně jak drak , ta to vždycky rozpálí , ale nebojím se s ní , protože má dobrý reflexy , nebo jako takovou předtuchu , nebo nevím jak bych to označila. :D jinak ti mooooooc děkuju ♥

3 Ta "neviditelná" :) Ta "neviditelná" :) | Web | 19. august 2014 at 19:56 | React

děkuji ti pěkně za ten užasný komentář, a hodně moc ti děkuji !! :)) si fakt zlatá ♥ jéé zase je to tu "chlupee" to mě tak rozesměje :D jsem si všimla..ty si Hanička a já Janička :D to jsou si tak podobné jména. Jinak hodně mu na tobě záleží, když tě má uloženou v mobilu jako Hanička :) já jsem taky jednou s klukama hrála fotbal..no byla jsem fakt úplný vemeno. A s tím mobilem , jak si mi to přeházela, si mě pobavila :D a ta písnička, je super! :)) s tou knížkou pro děti od 5 let s hodinama :D ale nelam si s tím hlavu, mám kamarádku, která neumí hodiny, digi ano, ale normální ne. A opět ti děkuji za ten super-dlouhý komentář. Jak to jenom děláš, že mě ty tvoje články tak uchvátí? :O O_O

4 Alice Alice | Email | Web | 19. august 2014 at 21:04 | React

Ježkovi oči, to je supercute, fakt :3 to cuchání vlasů miluju ^_^ jinak jeho fotky sis třeba neposlala ? :3

5 Michaela. Michaela. | Web | 20. august 2014 at 17:56 | React

konečně přečteno , já tě fakt miluju. měla by jsi vydat nějakou knížku. protože píše naprosto dokonale , ale to už jsem to říkala několikrát. seš jednička. takže pokud to dobře chápu jo , tak chlup je tvůj nový objev , nová láska díky kterému se obrátilo všechno k lepšímu ? doufám , že mi nenapíše , že to tak není , protože já mám radost. je až děsivý jak ty mě dokážeš uplně odrovnat každým slovem , které napíšeš. ať už píšeš o čemkoliv vždycky mě tak nějak donutíš se zamýšlet nad věcma , o kterých normálně nepřemýšlím , např: to jak mě má ON uloženou v telefonu , myslím si , že nijak , má tam jenom číslo a podle starých smsek pozná kdo mu píše. :D seš fakt skvělá Haničko , skvělá , skvělá nejskvělejší :3 a ta písnička , i když takovéhle moc neposlouhám , líbí se mi. a hned si jí stáhnu.

6 Luci Luci | Email | Web | 20. august 2014 at 18:42 | React

Takže takový živý den? :D A zdá se mi to, nebo jsi zamilovaná? :3 Myslím si, že mu taky nejsi lhostejná, když tě má uloženou pod zdrobnělinou :)) Jinak ten fotbal musel vypadat opravdu vtipně :DD No a z mého okolí tak polovina lidí neumí normální hodiny, jen digitální, takže si  z toho těžkou hlavu nedělej :)

7 Ginny . Ginny . | Web | 24. august 2014 at 7:30 | React

- Povídání s klukama bylo je a bude vždycky lepší než s holkama . Až na výjimky .)
- Taky s čtu starý zprávy i když vim , že po přečtení to bude eště horší než do teď . Všechno se to s těma slovama vrátí a já budu zas na dně .

8 Nicki Nicki | Web | 26. august 2014 at 17:18 | React

Naprosto skvělý článek! Píšeš geniálně! Normálně bych to asi ani nezvládla dočíst do konce, ale u tohodle článku jsem číst nepřestala!

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama