latch.

13. july 2014 at 16:40 | 'hanina. |  thoughts.

if there are boundaries, i will try to knock them down.

nikdy jsem nebyla vzhůru přes noc. samozřejmě že jsem třeba na výletě usínala ve čtyři.. ale nikdy jsem nebyla vzhůru celou noc. že bych prostě nespala. ale říká se, že jestli chcete opravdu poznat člověka, máte počkat do čtyř do rána a pak si s ním povídat. no, to my si povídali do půl šestý ráno.
nemůžu být takový labyrint. myslím si, že kdyby chtěl, tak mne pochopí. na druhou stranu, taky mu nerozumím, i když vážně chci.
- 'snažím se pochopit tu tvojí logiku ohledně těhle věcí.'
- 'myslim, že se snažís pochopit mne celkově.'
- 'podle čeho usuzuješ?'
- 'kvůli tvé neznalosti vůči mně.'
- 'moje neznalost vůči osobnostem jako takovým je rozsáhlá a týká se i mne samotné, takže to nemůžeš takhle brát. a navíc se ve mně taky nemůžeš vyznat.'
- no já v tobě rozhodně ne. a to absolutně vůbec. to je jak bermudský trojúhelník. dostaneš se do něj, ztratíš se a nemůžeš ven.'
- 'hahaha, takže já jsem bermudský trojúhelník?'
- 'relativně ano.'
je srandovní, jak jeden v druhém tápeme. taky v sobě tápu. taky v sobě tápe. tohle mne nikdy nepřestane fascinovat.
bylo to snad poprvé, co jsme spolu mluvili narovinu. a byli oba vážní. bylo mi to až nepříjemné.
- 'ty jsi ale nikdy nebyla proti tomu (nebo nejspis stale nejsi), abychom spolu něco měli kvůli tomu, že jsi mne měla víc ráda a nechceš si to podělat.'
- 'jo, já tě měla ráda. vlastně jsem nikdy nikoho předtím neměla tak ráda, jako tebe tenkrát. ale je to za mnou. nepodstoupila bych to jen pro pocit, že bych se přiblížila tomu, co bych chtěla.'
- 'počkej, teď mi nějak vrtá hlavou.. ty už se tedy nechceš vracet k tomu, co jsi ke mně cítila?'
- 'vracet se k tomu nechci, protože to nemá cenu a tenkrát mi to celé ublížilo až moc na to, abych do toho šla znova. vždyť jsi napsal, že by vztah mezi námi neměl cenu, když jdu na jinou školu než ty. tak se prostě přes to musím dostat.'
jak po mně někdo v mých patnácti může chtít, abych se vyznala v lidech? nebo abych se vyznala v sobě?
koukám se na to zkresleně. dívám se na to z pohledu, že jsou všichni stejní jako já a udělají to samé, co bych udělala kdybych byla na jejich místě. ale oni se nebojí lidem ublížit a nemají z toho pak špatný pocit. oni se nebojí se hádat, protože je jim jedno, že v afektu něco řeknou, co třeba ani není pravda a tomu druhému to ublíží, nebude je to trápit.
ostatní nejsou jako já. a já nejsem jako ostatní.
když jsem v tomhle věku, tak bych spíš měla běhat po venku, měla bych se smát když někdo uklouzne a spadne, měla bych běhat venku v dešti a šamponovat si vlasy. měla bych s kamarádkou o půlnoci vstát a jít jedna druhou poslepu namalovat, měla bych skákat do hromad sena a pak se škrabat ven. měla bych dělat věci, které dělávám. přijde mi nefér, že mé neznalosti vůči nim a mně samotné tak využívají. když jsou stejně všichni nepochopitelní a když, tak je vlastně ani chápat nechci.. protože pak najednou začnu rozumnět tolika věcem, které mne pak štvou, nebo mne mrzí. i když se mne samotné třeba netýkají. nechci vědět, jak jsou lidé zlí a křiví. nechci ztrácet zty iluze o tom, že dobro vyhrává nad zlem a pravda nad lží. že všechno vždycky dobře dopadne.
začíná mi totiž docházet, že v životě tomu tak prostě není.

I Am Hp Lyrikz - Timeline Photos | Facebook


- h.

 

1 person judged this article.

Comments

1 Beatricia Beatricia | Web | 13. july 2014 at 18:07 | React

Krásný a poutavý článek, který mě nutí k zamyšlení. Tvé myšlenky jsou hluboké a téměř filozofické. Moc se mi tvůj článek s dialogem líbí. :-)

2 Ta "neviditelná" :) Ta "neviditelná" :) | Web | 13. july 2014 at 18:31 | React

já na něho kašlu, protože přesně jak si napsala, asi nechějí vztah, nebo fakt nevím ,ale mě to uráží. Přesně tak, samí depky, já ted poslední dobou nic jinýho nemám, někdy si říkám, jestli vůbec budu někdy v pohodě.
- Jinak já dneska asi taky nebudu spát celou noc, za 1. stejně nemůžu spát za 2. nemůžu se dočkat toho nového mobilu :D jinak si myslím, že ten kluk s kterým si píšeš jak se divil, že se nechceš už vracet k tomu co si k němu cítila. Vypadá to jako že byl překvapený, že by chtěl. Ale jeho problém, když po prvé nic a najednou teď by se mu to líbilo. To je opravdu jenom trápení pro tebe. A je dobře, že si sama sebou , protože to se cenní! :) já když bych někomu měla ublížit, nebo ublížila, tak bych z toho měla sakra špatný pocit a užíralo by mě to, a omluvila bych se. Ale teď na chodníku do tebe někdo narazí a ani se neomluví. Bože, bože kam jsme to dotáhli. Já se někdy nevyznám ani sama v sobě, natož abych se měla vyznat v jiných. Ale já nevím proč, ale já jsem taková, že nejdřív dělám věci aby se ostatní kolem mě měli dobře, a na sebe myslím až potom. Ale přitom by každý člověk měl myslet sám na sebe. A kam jdeš na SŠ po prázdninách? :) Už to cítím, zase nebudu celou noc spát. Fakt. Co se to děje?

3 Ilyya Lay Ilyya Lay | Web | 13. july 2014 at 19:48 | React

To víš už sem stará klisna :'D, jinak vajgly fuj.. to rači ty slepičince :D
Myslím že sis to řekla dobře-že ti to ublížilo natolik že už se k tomu vracet nechceš. Myslím že odchod na jinou školu pokud by to nebylo x kilometrů daleko by asi nevadilo, ale všechno je to o pocitech a o tom "chtít" :)

4 ANA ANA | Web | 13. july 2014 at 22:52 | React

Perfektní pelmel náhodných myšlenek a nápadů. :-)

5 Tyna* Tyna* | Web | 14. july 2014 at 9:18 | React

Určitě děláš dobře, že se k tomu nevrátíš, a když odejdeš jinam, poznáš nový lidi a bude líp ))

6 Ginny . Ginny . | Web | 14. july 2014 at 10:53 | React

Kdyby se mnou někdo někdo vedl takovej rozhovor (zvlášť někdo , ke komu sem dřív "něco" cejtila ) vrtalo by mi to hlavou každou minutu a nedalo by mi to spát .
Hlavně se nenech zase nikam spadnou , aby to nedopadlo jako minule :)
Snad budeš v pohodě .)

7 Michaela. Michaela. | Web | 14. july 2014 at 11:21 | React

Netuším , jestli nad tím přemýšlí , ale hrozně by mě zajímalo jestli si na mě někdy vzpomene , protože já na něj myslím v podstatě hodně často. I když už to tolik nebolí , jenže pak přijdou ty chvíle kdy mu cvakne a začne mi psát. Třeba..když ještě chodil do školy tak jsme se vídali každé ráno. Jednou jsem ho neviděla , nebo spíš jsem se nějak nerozhlížela protože jsem neměla čas. A když jsem přišla do školy , přišla mi zpráva na fb , něco ve smyslu 'jsem tě dneska viděl' , asi byl v aute když jsem šla přez přechod. Ale chápeš to jo , každý ráno jsme se vídali , občas to vyšlo tak že jsme se museli pozdravit katastrofa.. a zrovna když já neviděla jeho tak mi napsal že mě viděl. Panebože od tý doby co jsme se rozešli , vídali jsme se každý den a bum tohle prostě. To jsem nechápala. Nebo taky dělal to.. každý ráno vozil asi 3 lidi co snim chodili.. Takže když jeli oni snim normálně šel do školy. Ale když jel sám.. čekal v autě dokud já neprojdu a pak teprve šel do školy. Blby celkem no. Nevím jak on to má no , každopádně tedjak jsem ti psala že mi psal , tak mi psal podle mě jenom proto že projížděl naším městem a možná si vzpoměl , tak asi důvod mi napsat no.

Já jsem taky 100% hetero , ale když je mi ta holka sympatická a hezká tak to prostě řeknu jako. :D No to tipovím něco , o vysvědčení jsme byli na discotéce a sedli jsme si na nějaký zarezervovaný gauče , no pak přišli ty co si to rezervovali , kluk s holkou , ten kluk .. o bože ten byl jak z filnu strašně fešák , ta holka byla hrozně fajn , povídali jsme si a tak. A najednou kámoš na mě tukal říkám co je a on 'no prej jsi hezká' moje první myšlenka oo joo líbim se tomu klukovi , a ono prd když jsme se zeptala kdo to říkal tak mi ukázal na tu holku. Říkám hm tak nic no. :D Trapny.

On ten kamarád.. teď už je to kamarád. Skoro jsme spolu chodili. A já mám pro něj nomrálně slabost , když ho vidím tak prostě chci být jenom s ním.. Ale to je zase delší povídání. :D

Kočko musíš si jenom užívat. Dělat to co tě baví , a nemysli na nějaké depresivní chvilky.. Protože jsi ještě mladá a ještě toho máš hodně před sebou a doufám , že jen toho dobrého.

Výborně si to zase napsala. Vlastně se ti vůbec nedivím že se k tomu nechceš vracet když ti to ublížilo. Každopádně souhlasím s  Ilyya Lay , že je to o pocitech a o tom chtít. :)

8 Sabí Sabí | Web | 14. july 2014 at 15:51 | React

hmm ja se v sobě taky neumím vyznat,vůbec.
jinak je super,že si takhle pamatuješ rozhovory, je to fakt něco úžasného.
aa.... hmm já to zažila. nespat celou noc. jak jsme jeli s táborem 2x do chorvatska.. nikdy sem neusla.. jeli jsme tam 12 hodin a to nešlo prostě usnout:)
a jinak, kdyby někdo semnou takhle mluvil..pani.. to bych nedala a furt bych to musela nějak řešit,nebo takk

9 Radfordová Radfordová | Web | 14. july 2014 at 21:34 | React

Máš tu výhodu, že odcházíš. Hodně mi to připomíná moji situaci až na to, že jsem na to nikdy dřív neměla sílu a odmítala jsem říct cokoliv nahlas. Taky jsme měli noc. Od šesti večer do osmi ráno a já, i když jsem si myslela, že jsem z toho venku, jsem se zase vrátila na bod mrazu.
Kdyby teď neudělal ten krok, asi bych zase celý měsíce pohřbívala, že existuje... nevím. Problém je v tom, že se stejně nikdy nezvládnu držet zpátky, protože vím, jak se s ním cítím a je to... až příliš naživu na to, abych to dokázala prostě odkopnout :)

10 steel32 steel32 | Web | 14. july 2014 at 21:37 | React

ten rozhovor mě celkem vyděsil, jak je to úplně vážný :O

11 jann. jann. | Web | 15. july 2014 at 9:36 | React

to já hlavně když jsem byla menší, tak mi vrtali hodne horní 1-2 a mohla jsem/ můžu se snažit sebevíc, stejně se mi věčně nějaký kaz udělá.. děs! :D to mně krev zase až tak nevadí, právě naopak, v budoucnu bych ji chtěla jít darovat :) a nemáš zač :)

tady ty vážné rozhovory nemám ráda, věčně to pak skončí, že na sebe štěkáme.. nejsi jediná - já věřím, že lidi v podstatě nejsou až tak strašní a když už něco takového udělají, tak pro to mají pořádný důvod. možná, že i moc často odpouštím, ale snad skoro každý si zaslouží další šanci, ne?! :) a dobro nakonec vyhraje, vždy! všechno nakonec skončí dobře a pokud to neskončilo dobře, tak ještě konec není :)

12 Miana Rose. Miana Rose. | Web | 15. july 2014 at 22:42 | React

Závidím ti takovýhle rozhovor.
to já někoho miluju čtyři roky,za tu dobu jsme spolu několikrát chodili,ale nikdy jsme si nerozuměli tak moc jak když jsme byli kamarádi i když se oba milujem,jak nikdy nikoho a troufnu si říct,že nikoho ani tak moc milovat už nebudu.

teď jsem ho ztratila i jako kamaráda.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama